Microchip Technology 15KPA20CAE3/TR13
Part No.:
15KPA20CAE3/TR13
Datasheet:
Anpu15KPA20CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 34.3VC P600
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.34V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
34.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
440.2A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
P600
1. How to order 15KPA20CAE3/TR13 on Anpu?
3. Are the 15KPA20CAE3/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KPA20CAE3/TR13?
Image 15KPA20CAE3/TR13
Part Number 15KPA20CAE3/TR13
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.34V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 34.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 440.2A
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)