Microchip Technology 15KPA240E3/TR13
Part No.:
15KPA240E3/TR13
Datasheet:
Anpu15KPA240E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 240VWM P600
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
240V
Voltage - Breakdown (Min):
252.72V
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
P600
1. How to order 15KPA240E3/TR13 on Anpu?
3. Are the 15KPA240E3/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KPA240E3/TR13?
Image 15KPA240E3/TR13
Part Number 15KPA240E3/TR13
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 240V
Voltage - Breakdown (Min) 252.72V
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)