Microchip Technology AVR16EB20-I/SS
Part No.:
AVR16EB20-I/SS
Package:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
AnpuAVR16EB20-I/SS.pdf
Package/Case:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tube
Speed:
20MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)