Microchip Technology M5KP13CAE3
Part No.:
M5KP13CAE3
Datasheet:
AnpuM5KP13CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
232A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-204AR
1. How to order M5KP13CAE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that M5KP13CAE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the M5KP13CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M5KP13CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M5KP13CAE3.
7.How to contact us to get technical supports, such as M5KP13CAE3 pin diagram, M5KP13CAE3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image M5KP13CAE3
Part Number M5KP13CAE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-204AR, Axial
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 232A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)