Microchip Technology M5KP14CA
Part No.:
M5KP14CA
Datasheet:
AnpuM5KP14CA.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
215A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-204AR
1. How to order M5KP14CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that M5KP14CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the M5KP14CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M5KP14CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M5KP14CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as M5KP14CA pin diagram, M5KP14CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image M5KP14CA M5KP14CAE3
Part Number M5KP14CA M5KP14CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-204AR, Axial DO-204AR, Axial
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 215A 215A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW) 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)