Microchip Technology M5KP22CA
Part No.:
M5KP22CA
Datasheet:
AnpuM5KP22CA.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
141A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-204AR
1. How to order M5KP22CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that M5KP22CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the M5KP22CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M5KP22CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M5KP22CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as M5KP22CA pin diagram, M5KP22CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image M5KP22CA M5KP22CAE3
Part Number M5KP22CA M5KP22CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-204AR, Axial DO-204AR, Axial
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 141A 141A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW) 5000W (5kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)