Microchip Technology M5KP30CAE3
Part No.:
M5KP30CAE3
Package:
DO-204AR, Axial
Datasheet:
AnpuM5KP30CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO204AR
Package/Case:
DO-204AR, Axial
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
103A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-19500
Supplier Device Package:
DO-204AR
1. How to order M5KP30CAE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that M5KP30CAE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the M5KP30CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M5KP30CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M5KP30CAE3.
7.How to contact us to get technical supports, such as M5KP30CAE3 pin diagram, M5KP30CAE3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image M5KP30CAE3 M5KP30CAE3/TR
Part Number M5KP30CAE3 M5KP30CAE3/TR
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 103A 103A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW) 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)