Microchip Technology MALCE30AE3
Part No.:
MALCE30AE3
Datasheet:
AnpuMALCE30AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC CASE-1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
CASE-1
1. How to order MALCE30AE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MALCE30AE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MALCE30AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MALCE30AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MALCE30AE3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MALCE30AE3 pin diagram, MALCE30AE3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MALCE30AE3
Part Number MALCE30AE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-201AA, DO-27, Axial
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 100pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)