Microchip Technology MAPLAD7.5KP10AE3
Part No.:
MAPLAD7.5KP10AE3
Datasheet:
AnpuMAPLAD7.5KP10AE3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
441A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-19500
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Mini-PLAD
1. How to order MAPLAD7.5KP10AE3 on Anpu?
3. Are the MAPLAD7.5KP10AE3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAPLAD7.5KP10AE3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAPLAD7.5KP10AE3 MAPLAD7.5KP11AE3 MAPLAD7.5KP12AE3 MAPLAD7.5KP13AE3 MAPLAD7.5KP14AE3
Part Number MAPLAD7.5KP10AE3 MAPLAD7.5KP11AE3 MAPLAD7.5KP12AE3 MAPLAD7.5KP13AE3 MAPLAD7.5KP14AE3
Package/Case Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD
Series - - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 11V 12V 13V 14V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 12.2V 13.3V 14.4V 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 18.2V 19.9V 21.5V 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 441A 412A 377A 349A 323A
Power - Peak Pulse 7500W (7.5kW) 7500W (7.5kW) 7500W (7.5kW) 7500W (7.5kW) 7500W (7.5kW)