Microchip Technology MAPLAD7.5KP18A
Part No.:
MAPLAD7.5KP18A
Datasheet:
AnpuMAPLAD7.5KP18A.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
257A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)