Microchip Technology MAPLAD7.5KP22A
Part No.:
MAPLAD7.5KP22A
Datasheet:
AnpuMAPLAD7.5KP22A.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
211A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)