Microchip Technology MAPLAD7.5KP24CA
Part No.:
MAPLAD7.5KP24CA
Datasheet:
AnpuMAPLAD7.5KP24CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
193A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)