Microchip Technology MAPLAD7.5KP26AE3
Part No.:
MAPLAD7.5KP26AE3
Datasheet:
AnpuMAPLAD7.5KP26AE3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
178A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)