Microchip Technology MAPLAD7.5KP36AE3
Part No.:
MAPLAD7.5KP36AE3
Datasheet:
AnpuMAPLAD7.5KP36AE3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
129A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)