Microchip Technology MASMBJ10CA
Part No.:
MASMBJ10CA
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
AnpuMASMBJ10CA.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SMBJ
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MASMBJ10CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMBJ10CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMBJ10CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJ10CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMBJ10CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMBJ10CA pin diagram, MASMBJ10CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMBJ10CA MASMBJ10CAE3
Part Number MASMBJ10CA MASMBJ10CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.3A 35.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)