Microchip Technology MASMBJ110CA
Part No.:
MASMBJ110CA
Datasheet:
AnpuMASMBJ110CA.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MASMBJ110CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMBJ110CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMBJ110CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJ110CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMBJ110CA.
Image MASMBJ110CA MASMBJ110CAE3
Part Number MASMBJ110CA MASMBJ110CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A 3.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)