Microchip Technology MASMBJ13CA
Part No.:
MASMBJ13CA
Datasheet:
AnpuMASMBJ13CA.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MASMBJ13CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMBJ13CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMBJ13CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJ13CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMBJ13CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMBJ13CA pin diagram, MASMBJ13CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMBJ13CA MASMBJ13CAE3
Part Number MASMBJ13CA MASMBJ13CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.9A 27.9A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)