Microchip Technology MASMBJ14CA
Part No.:
MASMBJ14CA
Datasheet:
AnpuMASMBJ14CA.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MASMBJ14CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMBJ14CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMBJ14CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJ14CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMBJ14CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMBJ14CA pin diagram, MASMBJ14CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMBJ14CA MASMBJ14CAE3
Part Number MASMBJ14CA MASMBJ14CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.8A 25.8A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)