Microchip Technology MASMBJ22CA
Part No.:
MASMBJ22CA
Datasheet:
AnpuMASMBJ22CA.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MASMBJ22CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMBJ22CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMBJ22CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJ22CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMBJ22CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMBJ22CA pin diagram, MASMBJ22CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMBJ22CA MASMBJ22CAE3
Part Number MASMBJ22CA MASMBJ22CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.9A 16.9A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)