Microchip Technology MASMBJ28CA
Part No.:
MASMBJ28CA
Datasheet:
AnpuMASMBJ28CA.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MASMBJ28CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMBJ28CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMBJ28CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJ28CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMBJ28CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMBJ28CA pin diagram, MASMBJ28CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMBJ28CA MASMBJ28CAE3
Part Number MASMBJ28CA MASMBJ28CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.2A 13.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)