Microchip Technology MASMBJSAC45E3
Part No.:
MASMBJSAC45E3
Datasheet:
AnpuMASMBJSAC45E3.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 77VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.8A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MASMBJSAC45E3 on Anpu?
3. Are the MASMBJSAC45E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJSAC45E3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMBJSAC45E3.
Image MASMBJSAC45E3
Part Number MASMBJSAC45E3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.8A
Power - Peak Pulse 500W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 30pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)