Microchip Technology MASMCJ13CA
Part No.:
MASMCJ13CA
Datasheet:
AnpuMASMCJ13CA.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
69.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MASMCJ13CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMCJ13CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMCJ13CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMCJ13CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMCJ13CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMCJ13CA pin diagram, MASMCJ13CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMCJ13CA MASMCJ13CAE3
Part Number MASMCJ13CA MASMCJ13CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 69.7A 69.7A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)