Microchip Technology MASMCJ7.5A/TR
Part No.:
MASMCJ7.5A/TR
Datasheet:
AnpuMASMCJ7.5A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMCJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
116.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)