Microchip Technology MASMCJLCE10AE3
Part No.:
MASMCJLCE10AE3
Datasheet:
AnpuMASMCJLCE10AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
88A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MASMCJLCE10AE3 on Anpu?
3. Are the MASMCJLCE10AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMCJLCE10AE3?
Image MASMCJLCE10AE3
Part Number MASMCJLCE10AE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 88A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 100pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)