Microchip Technology MASMCJLCE110AE3
Part No.:
MASMCJLCE110AE3
Datasheet:
AnpuMASMCJLCE110AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 178VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
178V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
90pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MASMCJLCE110AE3 on Anpu?
3. Are the MASMCJLCE110AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMCJLCE110AE3?
Image MASMCJLCE110AE3
Part Number MASMCJLCE110AE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 178V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.4A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 90pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)