Microchip Technology MASMLG110AE3
Part No.:
MASMLG110AE3
Datasheet:
AnpuMASMLG110AE3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG110AE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG110AE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG110AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG110AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG110AE3.
Image MASMLG110AE3
Part Number MASMLG110AE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)