Microchip Technology MASMLG110CAE3
Part No.:
MASMLG110CAE3
Datasheet:
AnpuMASMLG110CAE3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG110CAE3 on Anpu?
3. Are the MASMLG110CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG110CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG110CAE3.
Image MASMLG110CAE3
Part Number MASMLG110CAE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)