Microchip Technology MASMLG13A
Part No.:
MASMLG13A
Datasheet:
AnpuMASMLG13A.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMLG
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
139.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG13A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG13A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG13A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG13A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG13A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLG13A pin diagram, MASMLG13A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLG13A MASMLG13AE3
Part Number MASMLG13A MASMLG13AE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.4A 139.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)