Microchip Technology MASMLG13CA
Part No.:
MASMLG13CA
Datasheet:
AnpuMASMLG13CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
139.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG13CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG13CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG13CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG13CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG13CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLG13CA pin diagram, MASMLG13CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLG13CA MASMLG13CAE3
Part Number MASMLG13CA MASMLG13CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.4A 139.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)