Microchip Technology MASMLG14CA
Part No.:
MASMLG14CA
Datasheet:
AnpuMASMLG14CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
129.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG14CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG14CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG14CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG14CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG14CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLG14CA pin diagram, MASMLG14CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLG14CA MASMLG14CAE3
Part Number MASMLG14CA MASMLG14CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129.4A 129.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)