Microchip Technology MASMLG20AE3
Part No.:
MASMLG20AE3
Datasheet:
AnpuMASMLG20AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMLG
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
92.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG20AE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG20AE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG20AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG20AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG20AE3.
Image MASMLG20AE3
Part Number MASMLG20AE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 92.6A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)