Microchip Technology MASMLG22CA
Part No.:
MASMLG22CA
Datasheet:
AnpuMASMLG22CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
84.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG22CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG22CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG22CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG22CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG22CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLG22CA pin diagram, MASMLG22CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLG22CA MASMLG22CAE3
Part Number MASMLG22CA MASMLG22CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 84.4A 84.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)