Microchip Technology MASMLG24CA
Part No.:
MASMLG24CA
Datasheet:
AnpuMASMLG24CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
77.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG24CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG24CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG24CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG24CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG24CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLG24CA pin diagram, MASMLG24CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLG24CA MASMLG24CAE3
Part Number MASMLG24CA MASMLG24CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 77.2A 77.2A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)