Microchip Technology MASMLG30A
Part No.:
MASMLG30A
Datasheet:
AnpuMASMLG30A.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMLG
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
62A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG30A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG30A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG30A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG30A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG30A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLG30A pin diagram, MASMLG30A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLG30A MASMLG30AE3
Part Number MASMLG30A MASMLG30AE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 62A 62A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)