Microchip Technology MASMLG30CAE3
Part No.:
MASMLG30CAE3
Datasheet:
AnpuMASMLG30CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMLG
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
62A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG30CAE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG30CAE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG30CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG30CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG30CAE3.
Image MASMLG30CAE3
Part Number MASMLG30CAE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 62A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)