Microchip Technology MASMLG33CA
Part No.:
MASMLG33CA
Datasheet:
AnpuMASMLG33CA.pdf
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
56.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG33CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG33CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG33CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG33CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG33CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLG33CA pin diagram, MASMLG33CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLG33CA MASMLG33CAE3 MASMLG33CA/TR MASMLG33CAE3/TR
Part Number MASMLG33CA MASMLG33CAE3 MASMLG33CA/TR MASMLG33CAE3/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Series - - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 56.2A 56.2A 56.2A 56.2A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)