Microchip Technology MASMLG58CA
Part No.:
MASMLG58CA
Datasheet:
AnpuMASMLG58CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
32A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG58CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG58CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG58CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG58CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG58CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLG58CA pin diagram, MASMLG58CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLG58CA MASMLG58CAE3 MASMLG58CA/TR
Part Number MASMLG58CA MASMLG58CAE3 MASMLG58CA/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V 58V 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V 93.6V 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 32A 32A 32A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)