Microchip Technology MASMLG64CA
Part No.:
MASMLG64CA
Datasheet:
AnpuMASMLG64CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
29.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG64CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG64CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG64CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG64CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG64CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLG64CA pin diagram, MASMLG64CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLG64CA MASMLG64CAE3
Part Number MASMLG64CA MASMLG64CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 29.2A 29.2A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)