Microchip Technology MASMLG78CA
Part No.:
MASMLG78CA
Datasheet:
AnpuMASMLG78CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG78CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG78CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG78CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG78CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG78CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLG78CA pin diagram, MASMLG78CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLG78CA MASMLG78CAE3
Part Number MASMLG78CA MASMLG78CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V 78V
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V 86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V 126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22.8A 22.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)