Microchip Technology MASMLJ10AE3
Part No.:
MASMLJ10AE3
Datasheet:
AnpuMASMLJ10AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
176.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB
1. How to order MASMLJ10AE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ10AE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ10AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ10AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ10AE3.
Image MASMLJ10AE3 MASMLJ10AE3/TR
Part Number MASMLJ10AE3 MASMLJ10AE3/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 176.4A 176.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)