Microchip Technology MASMLJ110A
Part No.:
MASMLJ110A
Datasheet:
AnpuMASMLJ110A.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB
1. How to order MASMLJ110A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ110A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ110A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ110A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ110A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ110A pin diagram, MASMLJ110A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ110A MASMLJ110AE3
Part Number MASMLJ110A MASMLJ110AE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.8A 16.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)