Microchip Technology MASMLJ110CA
Part No.:
MASMLJ110CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ110CA.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ110CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ110CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ110CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ110CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ110CA.
Image MASMLJ110CA MASMLJ110CAE3 MASMLJ110CAE3/TR
Part Number MASMLJ110CA MASMLJ110CAE3 MASMLJ110CAE3/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V 110V 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V 122V 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V 177V 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.8A 16.8A 16.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TA)