Microchip Technology MASMLJ120AE3
Part No.:
MASMLJ120AE3
Datasheet:
AnpuMASMLJ120AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ120AE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ120AE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ120AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ120AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ120AE3.
Image MASMLJ120AE3
Part Number MASMLJ120AE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.6A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)