Microchip Technology MASMLJ12A
Part No.:
MASMLJ12A
Datasheet:
AnpuMASMLJ12A.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
150.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ12A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ12A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ12A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ12A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ12A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ12A pin diagram, MASMLJ12A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ12A MASMLJ12AE3
Part Number MASMLJ12A MASMLJ12AE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 150.6A 150.6A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)