Microchip Technology MASMLJ12CA
Part No.:
MASMLJ12CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ12CA.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
150.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ12CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ12CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ12CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ12CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ12CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ12CA pin diagram, MASMLJ12CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ12CA MASMLJ12CAE3 MASMLJ12CA/TR
Part Number MASMLJ12CA MASMLJ12CAE3 MASMLJ12CA/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V 12V 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V 13.3V 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V 19.9V 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 150.6A 150.6A 150.6A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)