Microchip Technology MASMLJ130A
Part No.:
MASMLJ130A
Datasheet:
AnpuMASMLJ130A.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ130A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ130A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ130A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ130A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ130A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ130A pin diagram, MASMLJ130A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ130A MASMLJ130AE3
Part Number MASMLJ130A MASMLJ130AE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V 130V
Voltage - Breakdown (Min) 144V 144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V 209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.4A 14.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)