Microchip Technology MASMLJ13A
Part No.:
MASMLJ13A
Datasheet:
AnpuMASMLJ13A.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
139.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ13A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ13A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ13A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ13A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ13A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ13A pin diagram, MASMLJ13A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ13A MASMLJ13AE3
Part Number MASMLJ13A MASMLJ13AE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.4A 139.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)