Microchip Technology MASMLJ14A
Part No.:
MASMLJ14A
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AnpuMASMLJ14A.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
129.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB
1. How to order MASMLJ14A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ14A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ14A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ14A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ14A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ14A pin diagram, MASMLJ14A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ14A MASMLJ14AE3
Part Number MASMLJ14A MASMLJ14AE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129.4A 129.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)