Microchip Technology MASMLJ14CA
Part No.:
MASMLJ14CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ14CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
129.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ14CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ14CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ14CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ14CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ14CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ14CA pin diagram, MASMLJ14CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ14CA MASMLJ14CAE3 MASMLJ14CA/TR
Part Number MASMLJ14CA MASMLJ14CAE3 MASMLJ14CA/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V 14V 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V 15.6V 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V 23.2V 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129.4A 129.4A 129.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)