Microchip Technology MASMLJ150AE3
Part No.:
MASMLJ150AE3
Datasheet:
AnpuMASMLJ150AE3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ150AE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ150AE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ150AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ150AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ150AE3.
Image MASMLJ150AE3
Part Number MASMLJ150AE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)